Druhy masáží

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ
Čokoládová masáž byla známa  před  více jak 2 000 lety. Tehdy již věděli, že dodává  tělu  pocit dobré nálady  a výrazně omlazuje  pokožku. Obsahuje mnoho  užitečných prvků pro lidský organiznius - kakao zabraňuje pronikání volnýeh radikálů jc harmonizující a jemně  stimulující.Theobromin,  stimuluje  metabolismus  a tím urychluje  spalování tuků. Čokoláda dokáže stimulovat  v mozku  tvorbu  dopaminu  a uvolňuje endorfiny a serotonin,  zdroje štěstí. Masáží či zábalem  tělo přes pokožku vstřebává  vitamíny, aminokyseliny minerály, a antioxidanty. Má příznivý vliv na činnost srdce  a toxických,  vyplavení nežádoucích a toxických  látck. Po takové masáži se člověk cítí svěže a uvolněnně.  Čokoláda zajistí skvělý vzhled  a péči o pokožku. pokožka bude  svěží a krásná,  svaly
uvolněné a odpočaté.

INDIKACE  ČOKOLÁDOVÉ MASÁŽE
- odstranění odumřelých  buněk
- zvlhčení, tonizace  pokožky a její vyhlazení
- nasycení pokožky aktivními elementy
- působení proti  depresím
- podpora tvorby  dobré nálady
- obohacuje  pokožku minerály  jako vápník' draslík' hořčík
- obnova  a navráccní pružnosti pokožky, napomáhá  vyhlazavat  strije
- podporuje  krevní oběh

MASÁŽ HORKÝMI KAMENY

Po použití horkých kamenů je pokožka více červená, což značí zvýšení krevního toku. Také dochází k  vasodilataci  (rozšíření cév a kapilar)  a k narůstu  krevního tlaku  v kapilárách protože krev  odchází překrvených  oblastí. Zvyšuje se tlak  v červených  a bílých krvinkách.  Každé další navýšení vnitřní tep1oty  (cca o 1°C)  zrychlí metabolismus  o přibližně o 10 až 15%. Horké kameny stimulují oslabené partie,  zvyšují mikrocirkulaci,zrychlují buněčný metabolismus,  krevní a mízní oběh  a též urychlují odstraňování škodlivin a toxinů. Teplo  se přenáší do těla z kamenů jejich přiložením na pokožku.Čím delší je dotyk a tedy i přenos, tím hlouběji tepelné záření proniká  ke svalům a kloubům. Teplo může proniknout  svalovou  vrstvou až do hloubky  několika  centimetrů.


MEDOVÁ MASÁŽ

Léčivá síla medové masáže spočívá v silné detoxikaci - tak silné, že medovou masáž dokonce nedoporučujeme těhotným ženám. Osvobodí naše tělo od usazenin, které jsme si za náš život nasbírali, z léků, životního prostředí, ale i potravin. Napomáhá očištění od choroboplodných zárodků, vyčištění pórů a prokrvení pokožky. Má skvělé účinky nejen na pleť, ale i celkově revitalizuje organismus....V dermatologii se využívá protizánětlivých, hydratačních a regeneračních vlastností. Medová masáž pomáhá hlavně proti stárnutí pleti a má silně detoxikační účinky. Při této masáži dochází nejen k čištění pórů, ale také k důkladnému prokrvení pokožky. Léčivá síla včelího medu působí pokožkou přímo na organismus.
Úvod